česky english deutsch slovensky polsky rusky rumunsky
Úvodní stranaVyhledávánímapa stránek 
AXIOM PROVIS HELPDESK

Novinky
Představení nové verze Microsoft Dynamics NAV 2015
 
Představení nové verze Microsoft Dynamics NAV 2015 Zarezervujte si ve svém kalendáři datum 27. ledna 2015 a přijměte pozvání na akci, na které prodiskutujeme s odborníky aktuální témata, která rezonují v českém podnikatelském prostředí. Akce je pro Vás zdarma, pokud při registraci využijete kód AXIOM, který vložíte do pole Referenční kód pozvání. Více informací: kzakova@axiomprovis.cz
 ... více informací
Automotive Business Solutions
 Oborové řešení založené na Microsoft Dynamics NAV
 
Společnost AXIOM PROVIS Int. uvedla na český a slovenský trh řešení podnikového systému pro dovozce a prodejce všech typů motorových vozidel.
 ... více informací
e-BOOKS
 Oborové řešení pro nakladatele a vydavatele.
 
Věděli jste,.....že můžete při své práci využívat laserové terminály?
 ... více informací

Reference / Případové studie dle oborů / Výroba / V-KUTY MEISER
Výroba kovových roštů pod drobnohledem

Společnost V-KUTY MEISER spol. s r. o. působí na trhu ocelových konstrukcí již od roku 1994. Od vzniku společnosti se společnost zaměřuje na komplexní servis spojený s dodávkami podlahových roštů a schodišťových stupňů pro stavební a technologické ocelové konstrukce.

Situace

Společnost V-KUTY MEISER je rostoucí společností, jejímž programem je výroba a komplexní servis podlahových roštů a schodišťových stupňů. Heslo „Komunikace, kvalita a rychlost zaručují úspěch zákazníka.“ napovídá o velkých nárocích na efektivitu práce v této společnosti. Přitom každý objednaný výrobek je novým specifickým kusem dle zákaznických požadavků.


Obchodní cíle
V roce 2007 bylo vedením společnosti V-KUTY MEISER rozhodnuto o pořízení komplexního podnikového systému, který podpoří velmi specifický proces zakázkové výroby již od prvotní konfigurace zakázky s cílem: 

 • standardizovat proces konfigurace zakázky při tvorbě nabídek
 • ajistit ekonomické vyhodnocování jednotlivých zakázek
 • zajistit sběr dat z výrobního procesu v rámci plánovaného rozšíření výrobních kapacit společnosti
 • pokrýt ostatní procesy ve společnosti integrovaným systémem.

Řešení

Základem nového informačního systému společnosti V-KUTY MEISER je Microsoft Dynamics NAV ve verzi 4.0 SP3.

Zásadním modulem obchodní části nového systému je konfigurátor výrobní zakázky, který umožňuje flexibilní tvorbu ceny a kusovníku nového výrobku včetně materiálových požadavků na jeho výrobu. Konfigurátor je připraven pro zadání všech potřebných parametrů na výrobu a jeho použití přináší značnou úsporu času i pracnosti při tvorbě technologické dokumentace.

Systémem Microsoft Dynamics NAV jsou dále pokryty všechny ostatní firemní procesy prodeje, nákupu, skladového hospodářství, výroby, účetnictví, vztahů se zákazníky atd.

Nejmladší dokončenou částí informačního systému ve V-KUTY MEISER je sběr dat z výroby OKdata VYROBA. V nově otevřené výrobní hale bylo umístěno 7 terminálů pro sběr dat, které slouží pracovníkům výroby ke vkládání informací o průběhu výroby. Kvalita a rychlost vkládaných dat je podpořena použitím čárových kódů tak, aby výrobní data byla k dispozici v reálném čase.

Celý implementační proces proběhl ve dvou základních krocích. Na počátku roku 2008 bylo do rutinního provozu uvedeno jádro systému zahrnující finanční moduly. V průběhu roku 2008 byly připraveny a otestovány zbylé části systému s důrazem na konfiguraci výrobku a řízení výroby. Do rutinního provozu byly uvedeny na počátku roku 2009.

Vyjádření zákazníka

Zavádění informačního systému je pro nás nezbytné, pokud chceme výrobní proces efektivně řídit. Zásadní zkušeností je potřeba systém i po ukončení implementace nadále průběžně přizpůsobovat vyvíjejícím se potřebám a požadavkům firmy. Již dnes však vidíme přínos v rychlejším, přesnějším a hlavně komplexním zpracování zakázek, tzn. od poptávky zákazníka přes objednávku, výrobu, expedici až po fakturaci - vše v jednom systému. Vyjádření asistenky ředitele Ing. Pavli Antonové.

Přínosy

Implementací nového systému bylo dosaženo těchto přínosů:

 • Zrychlení a jistota v komunikaci se zákazníky (podpora pro rychlou kalkulaci ceny a termínu možného dodání zakázky.
 • Podpora technologické přípravy výroby a tím zrychlení výrobního procesu (automatická tvorba ceny, kusovníku, požadavků na materiál).
 • Aktuální přehled nad průběhem výrobních zakázek (díky sběru dat z výroby je možné sledovat aktuální stav ve výrobě a na něj okamžitě reagovat).

Produkty a technologie Microsoft

 • Microsoft Dynamics NAV 4.0 SP3
 • Microsoft Windows Server 2003
 • Microsoft SharePoint Services
 • Microsoft SQL 2005 Server
 • Microsoft .NET Framework

AXIOM PROVIS Int., s.r.o., Pod Vrškem 5360, 760 01 Zlín, Telefon: +420 577 113 111, E-mail: info@axiomprovis.cz
Microsoft Dynamics NAV, CRM, Navision

 EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI.