česky english deutsch slovensky polsky rusky rumunsky
Úvodní stranaVyhledávánímapa stránek 
AXIOM PROVIS HELPDESK

Novinky
Představení nové verze Microsoft Dynamics NAV 2015
 
Představení nové verze Microsoft Dynamics NAV 2015 Zarezervujte si ve svém kalendáři datum 27. ledna 2015 a přijměte pozvání na akci, na které prodiskutujeme s odborníky aktuální témata, která rezonují v českém podnikatelském prostředí. Akce je pro Vás zdarma, pokud při registraci využijete kód AXIOM, který vložíte do pole Referenční kód pozvání. Více informací: kzakova@axiomprovis.cz
 ... více informací
Automotive Business Solutions
 Oborové řešení založené na Microsoft Dynamics NAV
 
Společnost AXIOM PROVIS Int. uvedla na český a slovenský trh řešení podnikového systému pro dovozce a prodejce všech typů motorových vozidel.
 ... více informací
e-BOOKS
 Oborové řešení pro nakladatele a vydavatele.
 
Věděli jste,.....že můžete při své práci využívat laserové terminály?
 ... více informací

Produkty a technologie Microsoft / Microsoft BizTalk Server

BizTalk Server 2006 představuje špičkový server společnosti Microsoft pro vývoj řešení pro obchodní procesy a integraci. BizTalk Server 2006, čtvrtá verze tohoto produktu, je založen na inovacích a úspěšných funkcích předchozích třech verzí – BizTalk Server 2000, 2002 a 2004.

Verze 2006 přináší nové funkce a vylepšení jádra, která umožňují vývojářům vytvářet pružnější řešení pro integrované obchodní procesy. BizTalk 2006 také nabízí správcům a podnikovým uživatelům výkonnější funkce pro efektivní monitorování probíhajících obchodních procesů.

Následující odstavce popisují některá z vylepšení produktu BizTalk Server 2006 v oblastech instalace a migrace, správy, provozu a nasazení, používání, vývojářských nástrojů a zasílání zpráv.

Instalace a migrace

Automatická instalace komponent pro opakovanou distribuci BizTalk Server 2006 obsahuje jediný soubor s nejnovějšími verzemi všech komponent pro opakovanou distribuci požadovaných serverem BizTalk Server, a odstraňuje tak požadavek, aby uživatelé tyto komponenty vyhledávali sami.

Jednodušší instalace pro nové uživatele
BizTalk Server 2006 nabízí významně jednodušší instalaci pro vývojáře, uživatele jednoho počítače i začínající uživatele. Instalace produktu s výchozími nastaveními zajistí, že všechny součásti produktu budou do počítače nainstalovány pod jediným účtem s minimální potřebou zásahu uživatele.

Pružnější možnosti instalace pro zkušené uživatele
BizTalk Server 2006 přináší přepracovaný instalační program, který poskytuje vyšší pružnost podporující nasazení v rozlehlých serverových farmách. Po dokončení instalace mohou být vlastní nastavení instalace exportována a importována, čímž je významně usnadněna instalace v serverových farmách či vývojářských laboratořích.

Bezproblémový upgrade
Upgrade z verze BizTalk Server 2004 na BizTalk Server 2006 představuje tzv. místní upgrade. Jestliže zákazník spustí instalaci produktu BizTalk Server 2006 v počítači, ve kterém je již nainstalována verze BizTalk Server 2004, provede instalační program automaticky upgrade na BizTalk Server 2006. Všechna řešení vytvořená pro nižší verzi budou v nezměněné podobě fungovat i v nové verzi.

Správa, provoz a nasazení

Nový koncept aplikace BizTalk Server 2006 zavádí koncept aplikace serveru BizTalk, která představuje určitý logický kontejner všech komponent a prvků jednoho řešení. To správcům umožňuje pracovat s celou aplikací jako jednotkou, a usnadňuje tak správu, odstraňování potíží a nasazení obchodních procesů.

Balíčky aplikací
Pomocí konzoly BizTalk Administration Console je možné zabalit celé aplikace do instalačních balíčků .msi pro instalační službu Microsoft Windows Installer. Instalace takových aplikací z těchto balíčků na více serverů je poté záležitostí pouhého spuštění souboru .msi.

Výkonnější konzola pro správu
Ve verzi BizTalk Server 2006 jsou všechny funkce pro správu soustředěny do nástroje BizTalk Administration Console. Uživatelé nyní mohou pomocí této konzoly vytvářet prvky a součásti pro zasílání zpráv, stejně jako konfigurovat, nasazovat, zastavovat a spouštět aplikace na serverech.

Sledování stavu serveru
Pomocí stánky Group Hub nástroje BizTalk Administration Console může správce zobrazovat stav všech aktuálně běžících aplikací serveru BizTalk. Namísto aby musel správce vyhledávat problémy, označuje stránka Group Hub pomocí barevných identifikátorů nalezené potíže, a nabízí tak správcům proaktivnější přístup k monitorování aplikací.

Vylepšení modulu pro zasílání zpráv serveru BizTalk

Obnovitelná výměna dat

V procesu serveru BizTalk může výměna dat obsahovat dvě či více zpráv ve formě dávky. Ve verzi BizTalk Server 2004 bylo výsledkem chyby ověření v kterékoli ze zpráv účastnící se výměny dat přerušení celé výměny. Díky obnovitelné výměně dat ve verzi BizTalk Server 2006 jsou pozastaveny pouze zprávy obsahující chybu, přičemž po odstranění chyby může zpracování dané zprávy pokračovat.

Selhání směrování zpráv
Ve verzi BizTalk Server 2004 bylo výsledkem selhání chyby v přijímacím kanálu pozastavení dané zprávy a koncové body nemohly tuto zprávu přijmout. BizTalk Server 2006 nyní obsahuje funkci umožňující orchestraci a odesílací porty pro příjem zpráv obsahujících chybu. Při správném použití může být využito směrování zpráv s chybou k upozorňování uživatelů na selhání zpráv či k vývoji dokonalejších funkcí pro zpracování a opravu zpráv s chybou.

Obnovení zpráv
Ve verzi BizTalk Server 2004 bylo obnovení zpráv k dispozici pouze pro odesílající stranu a nikoli také pro přijímací stranu. Ve verzi BizTalk Server 2006 mohou být obnoveny téměř všechny zprávy na přijímací straně prostřednictvím nástroje Health and Activity Tracking.

Doručování zpráv v pořadí
Ve verzi BizTalk Server 2004 je možné dosáhnout zpracování zpráv v pořadí pouze při použití služby MSMQT jako přenosového systému. Ve verzi BizTalk Server 2006 je tato možnost rozšířena o podporu libovolného odesílajícího portu, který používá stejnou sémantiku řazení jako odesílající služba MSMQT ve verzi BizTalk Server 2004.

Transformace rozsáhlých zpráv
V předchozích verzích produktu BizTalk Server probíhalo mapování dokumentů vždy v paměti. I když mapování v paměti je vždy nejrychlejší, může v případě rozsáhlých dokumentů rychle vypotřebovat všechny systémové prostředky. Ve verzi BizTalk Server 2006 budou rozsáhlé zprávy mapovány pomocí nového modulu pro transformaci rozsáhlých zpráv, který ukládá data na disk, a omezuje tak využívání paměti.

Více informací můžete získat zde nebo nás prosím kontaktujte na tel. číslech 577 113 111, 577 113 112 nebo na e-mail obchod(at)axiomprovis.cz. Rádi Vám zodpovíme všechny dotazy.

 


Vaše jméno:
Vaše společnost:
Vaše adresa:
Váš e-mail:
Váš telefon:
Zpráva:

AXIOM PROVIS Int., s.r.o., Pod Vrškem 5360, 760 01 Zlín, Telefon: +420 577 113 111, E-mail: info@axiomprovis.cz
Microsoft Dynamics NAV, CRM, Navision

 EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI.